Dialogy/Dialogues

Dialogy/DialoguesVýstava

4. 4. — 30. 5. 2024

Výstavní hala Jiráskova divadla

Tomáš Smíšek a Marijana Oravcová jsou současnými studenty zkráceného oboru Reprodukční grafik ve Velkém Poříčí. Minulý rok zde úspěšně absolvovali maturitní zkoušku v oboru Grafický design. Momentálně se připravují ke studiu na vysoké škole. Touto výstavou se chtějí rozloučit s posledním rokem na střední.

Setkávání a střetávání názorů, zpochybnění, porozumění, přesvědčení, stanovisko. Dialog se v moderní společnosti stává vyjádřením vztahu a zájmu o druhého. Propojení diváka s dílem na emocionální a vizuální rovině se ukazuje být klíčovým. Výstava vytváří atmosféru pro vzájemné propojení pomocí znaků, nití a starých okenic.

Sami autoři dialog vnímají jako prostředek, který jim umožňuje jeden druhého blíže poznávat, a tím se nadále vzájemně rozvíjet. Skrze dialog, ať už verbální nebo výtvarný, si navzájem vyměňují pohledy, postřehy a hledají cesty napříč nekonečným labyrintem. Pomocí výstavy chtějí divákovi přiblížit současnou váhu dialogu tak, aby se nebál komunikovat s okolním světem.

Jejich tvorba, ač je vícero času ve vizuálním rozporu, je zároveň tím, v čem nachází společná témata. Tomáš Smíšek pracuje především s elementárními prvky a písmem. Jeho práce se pohybuje na hranici grafického designu a volné umělecké grafiky. Marijana Oravcová se naopak věnuje volné malbě a překračování jejích hranic až k prostorovým objektům a instalacím. V nich se často zrcadlí její vztah k přírodě, a to hlavně k lesu, který se stává jejím ateliérem pro landartové instalace a plenérovou malbu.

Soubory ke stažení

Kalendář akcí

DivadloPro dětiKoncertPlesVýstavaBesedaOstatní
Duben 2024 < >
12345678910111213141516171819202122232425262728293012345

Dárkový poukaz

Hledáte pro své blízké originální dárek? Darujte zážitek. V informačním centru na náměstí Čs. armády si vyzvednete dárkový poukaz a je už jen na vás, kumu, na jaké představení a jakou částku vyberete.

Chcete být v obraze?

My vám budeme posílat informace o chystaných akcích v Hronově přímo do vašeho e-mailu!